Що робити спочатку: натяжну стелю або стіни?

Что делать сначала, потолок или стены
поделиться:

Що робити спочатку: натяжну стелю або стіни?


На відповідному етапі поновлення квартири виникає стандартне запитання: </ span> коли роблять натяжну стелю? Однозначну відповідь отримати важко - потрібно враховувати безліч чинників, наприклад, характер і властивості стіновий обробки.


Ризик пошкодити оздоблювальні матеріали присутній в обох випадках. Виключити всі несподівані неприємності покликаний правильний розрахунок ризиків і грамотне виконання процесів. Спробуємо вибудувати оптимальну схему ремонту в різних випадках, розглядаючи окремі конкретні варіанти.


На якій стадії ремонту встановлюють натяжні стелі


Неважко здогадатися,на якому етапі ремонту роблять натяжні стелі - обробка приміщень. Існує ідеальний алгоритм, при якому ризик пошкодження будь-яких покриттів зведений до мінімуму:


 • Після закінчення чорнових робіт встановлюються профілю для стельової конструкції. Це включає свердління отворів, роботу перфоратора, відповідно, небезпека падіння з висоти якихось інструментів. Та й пилу буде чимало.


 • Потім виконується обробка підлоги. 


 • Потім приходить черга настінних покриттів. 


 • В останню чергу встановлюється стельове полотно. Це досить чиста і безпечна для поверхонь операція. 


На практиці так робиться тільки при виконанні ремонту "під ключ". Монтажники компанії, у якій ви вирішили купити натяжну стелю, обов'язково запропонують натягувати полотно в останню чергу. І найчастіше будуть праві. При кваліфікованому підході слідів їх роботи не буде видно. Але замовник вирішує сам, на якій стадії ремонту встановлюють натяжні стелі.Коли встановлювати натяжна стеля, до шпалер або після?


Припустимо, ви вирішуєте задачу: встановлювати натяжна стеля до шпалер або після? Врахуйте наступні моменти: 


 • Вирішили встановити новеньку глянцеву стелю в останню чергу? Потрібно витримати час (4 дні), щоб свіжі шпалери встигли висохнути. Інакше застосування теплової гармати призведе до негативних наслідків. 


 • Найдрібніші фракції пилу осядуть на поверхнях. Але їх нескладно прибрати напівсухий ганчірочкою. 


Якщо полотно вже натягнуто, і ви клеїте шпалери, їх потрібно буде красиво обрізати за рівнем стельового багета. Робіть це акуратно, враховуючи, скільки коштує натяжна стеля, та як легко його пошкодити будівельним ножем. Для ідеальної обрізки шпалерного матеріалу потрібна відповідна кваліфікація. Непідготовленій людині це буде важко зробити. Обов'язково врахуйте ці моменти, приймаючи рішення, в якій послідовності робити ремонт з натяжною стелею


Як монтують натяжні стелі при різній обробці стін


Вибираючипослідовність ремонту, обов'язково враховуйте матеріали, що використовуються для обробки сусідніх поверхонь. 


 • Що спочатку роблять, стелю або стіни, якщо використовується плитка? Наприклад, ви встановлюєте стелю у ванній кімнаті. Плитка кладеться на клей. Такі брудні роботи не проводяться при натягнутому полотні. Плиточників потрібно попередити про заплановану установці. Вони зроблять верхній ряд без порожнин під плиткою. Так вона не лопне під час свердління. Спочатку роблять отвір в кахлі в режимі дрилі спеціальним свердлом, потім задіють ударну технологію, працюючи буром. проблем під час ремонту при такому порядку дій не буде. 


 • Те ж саме стосується декоративної штукатурки. Вона займає певний обсяг, це змінює точні розміри периметра кімнати. Тут не підійде і ідеальний для шпалер варіант, коли встановлювати натяжні стелі краще в 2 етапи: спочатку профілю, потім обробка, а після всього полотно. Після фінішної обробки технологічні порожнини профілів виявляться забиті - це унеможливлює якісну натяжку матеріалу. 


 • Якщо в приміщенні стіни з гіпсокартону, порядок ремонту однозначний - спочатку під чистове обробка гіпсокартонного покриття, і тільки потім монтуємо верхню конструкцію. Зробити все чисто і гладко допоможуть все той же пилосос і вмілі руки кваліфікованих майстрів.


 • Стелю або стіни з панелями? У кожному варіанті є свої плюси і мінуси. Якщо спочатку монтуються панелі, рейлінги прибиватимуться до стін крізь них. Значить, замінити стінну обробку, не чіпаючи його, не вийде. Крім того, при нагріванні полотнища під час натяжки пластик може пошкодитися. З іншого боку, ідеально відрізати і підігнати панелі під лінію стику теж не вийде. Доведеться використовувати багет. А гострі кути пластикових смуг при установці запросто можуть пошкодити вразливе для таких впливів полотно. 


 • Декоративна цеглина може бути виготовлена з різних матеріалів. Фактурні, важкі вироби, що фіксуються за допомогою плиткового клею, спочатку викладіть його до верху, потім приступайте до кріплення профілів. З легкими гіпсовими цеглинками поступите інакше. Покладіть цеглау, не доповівши одного ряду. Рейлінги повинні бути підняті на вище рівно на висоту цегли. Після того, як полотно буде натягнуто, акуратно закріпіть останній ряд. Вийде ідеально. 


Підлогу або стелю?


Тут порядок ремонту теж залежить від застосовуваних матеріалів. 


 • Стеля або паркет? Установка паркету - робота галаслива, курна, при циклюванню пил стоїть до стелі. Але так буває, якщо працювати на обладнанні, що не оснащеному пилососом. Стельовий матеріал не постраждає при використанні сучасного обладнання. Якщо почати з паркету, то, працюючи на ньому, потрібно дотримуватися обережності - обмотувати ніжки драбин м'якими ганчірками, сам підлогу вистелити картоном, оберігаючи його від падіння окремих деталей або зіткнення з брудним інструментом. 


 • Якщо укладається плитка для підлоги, то роботи однозначно починаються з підлоги. Після набору експлуатаційних якостей можна приступати до фінішної стадії ремонту. 


 • С З лінолеумом все навпаки. Цей матеріал легко кладеться на вже підготовлений підлогу. Сам процес займає небагато часу, немає ніякого бруду, все чисто й акуратно. Ламінат також кладеться в останню чергу. 


Як захистити натяжну стелю при фарбуванні стін


Монтувати натяжні стелі до або після фарбування стін? Практика показує, що краще спочатку зробитифарбування стін.Зрозуміло, що свіжий колір краще не покривати шаром пилу. Але можна використовувати перфоратор з пилососом або взяти звичайний пилосос, який задіяти одночасно. Можна закріпити скотчем відкритий файл для паперів під майбутнім отвором. Пил буде сипатися в нього. Правда, потрібно бути впевненим, що нова фарба не злізе разом зі скотчем. 


По ряду причин іноді доводиться вибирати іншу черговість. 


Ось як захистити натяжну стелю при фарбуванні стін:


 • Стандартна збірка стельового блоку передбачає невелику щілину на стику зі стінкою. Вона закривається спеціальною заглушкою. Перед фарбуванням зніміть її, щоб не забруднити фарбою. 


 • Обклейте полотно по периметру широким малярськім скотчем. 


 • При нанесенні фарби валиком добре прокочують його по отжимной стінці лотка і ведіть по фарбується нешвидко, щоб уникнути бризок. 


 • Місця у стиків профарбовують кистю або маленьким валиком, ведучи його горизонтально. Працюйте дуже акуратно. 


(Русский) Записаться на замер

(Русский) Вызов технического эксперта - бесплатно!